ŞİRKET PROFİLİ

1983 yılında kurulan firmamız Onur metal işleri atölyesi olarak hizmete başlamıştır. Atölyemizde ısıtma cihazları ve yağmur suyu taşıma sistemleri imalatı ve montajı yapılmıştır. Gelişen teknolojinin getirdiği yenilikleri, yağmur suyu taşıma sistemlerinde ileri teknoloji takip edilerek, 2002  yılında eksiz yağmur suyu taşıma sistemlerinin imalatı ve montajını ürün yelpazesine eklemiştir.

Konya’ nın Akşehir ilçesinde bulunan merkez kuruluşumuz, uzman ve güler yüzlü personeli ile kendi alanında ileri teknolojileri takip ederek her zaman bölgede öncü olmuştur.

2006 yılından itibaren çalışmalarımıza yenileri eklenerek, çatı kaplama, izolasyon ve yapı malzemeleri toptan ve perakende satışına başlamıştır.

2010 yılı başlarında Antalya şubesini hizmete açarak aynı ürün yelpazesinin yanına peyzaj tasarım, proje, uygulama hizmetlerini ekleyerek siz değerli müşterilerimize uzman kadromuz ile daha kaliteli bir hizmet sunmayı hedeflemektedir.

2012 Ocak ayından itibaren firmamız, Onur Grup İnşaat Mimarlık Mühendislik Otomotiv Ulaşım Sanayi Ticaret Limited Şirketi adı altında kurumsallaşma adına ilk adımı atmıştır. Kendisini yenilemeye devam eden şirketimiz Anonim Şirketi ünvanını 2017 yılının sonlarında almıştır. Onur Grup İnşaat Anonim Şirketi adı ile yelpazesini genişleten firmamız 2017 yılın Onur Kiremit adı altında beton kiremit tesisini bünyesine kazandırmıştır. Akşehir O.S.B.’de yer alan Onur Kiremit tam profesyonel üretim kadrosu ve tam teknolojik makinaları ile ortalama saniyede 2 kiremit üretmektedir. Türkiye genelinde 250 tane bayiye sahiptir ve her geçen gün kendisini yenilemektedir. 

2018 yılı ortalarında Onur Grup Mimarlık Hizmetleri’ni bünyesine kazandıran firmamız mimari, mekanik, statik, elektrik, harita ve zemin etüdü projelerini kendi içerisinde çözmeyi başarmıştır. Yıllık ortalamada 100.000 m2 üzerinde proje çizimi gerçekleştiren Onur Grup Mimarlık Hizmetleri, merkez ofis binasında yer almaktadır.

2021 yılı sonlarında Akşehir Adsız Mahallesinde bulunan şantiye sahasına Onur Grup Hazır Beton adında hazır beton tesisi kurulumu yapmış olan firmamız Onur Grup İnşaat A.Ş., dönemin teknolojik makinalarından yararlanarak hızlı; kendine özel formülleri ile maksimum verimli minimum maliyetli beton üretimi yapmaktadır.

2019 yılından beri Ar-Ge’sini sürdüren firmamız çalışmalarını 2022 yılı başlarında tamamlayarak, beton prefabrik yapı üretimine başlamıştır. Onur Grup Beton Prefabrik markasını alan beton prefabrik tesisi Akşehir O.S.B.’de yer almaktadır. İç Anadolu, Ege ve Akdeniz bölgelerine kadar uzanan çalışma ağı ile kaliteli yapıların güvenilir ismi olmayı hedefleyerek yoluna devam etmektedir.